Start Aktualności KOALICJA POLSKA PSL ŚLĄSK – ROŚNIE W SIŁĘ
KOALICJA POLSKA PSL ŚLĄSK – ROŚNIE W SIŁĘ
wtorek, 26 kwietnia 2022 14:06

21 kwietnia br. był szczególnym dniem dla Polskiego Stronnictwa Ludowego.  PSL województwa śląskiego i opolskiego podpisał deklarację o współpracy na poziomie międzywojewódzkim z Ślonzoki Razem również  z województwa śląskiego  i opolskiego. Uroczyste zawarcie porozumienia odbyło się Pałacu w Koszęcinie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

 

Sygnatariuszami ze strony PSL byli Henryk Kiepura Prezes ZW PSL woj. śląskiego oraz Marcin Oszańca Prezes ZW PSL woj. opolskiego natomiast ze strony Partii Ślonzoki Razem Prezes Leon Swaczyna (śląskie) wraz z Prezesem Krzysztofem Kasperek (opolskie).

W spotkaniu uczestniczył również Piotr Zgorzelski Wicemarszałek Sejmu RP. Zawarta deklaracja stanowi poszerzenie działań zainicjowanych przed dwoma laty. Już dziś na naszych oczach tworzy się szeroki projekt społeczno-polityczny, który jako jedyny w Polsce uwzględnia regionalność naszego kraju. Złożoność lokalnych aspektów w tym charakter województwa śląskiego i opolskiego najlepiej dowodzi, że Polska jest krajem wewnętrznie bogatym kulturowo. Śląskość jest faktem, który należy podkreślać. Partia Ślonzoki Razem to kluczowy partner szczególnie ze względu na charakter regionu. Nasze partnerstwo, które reprezentuje ogromną wartość, pozwoli na wypracowanie stanowisk i rozwiązań przyczyniających się do budowania lepszego jutra dla wszystkich Obywateli Rzeczpospolitej Polskiej.

Szyld Koalicji Polskiej umacnia i łączy coraz więcej organizacji. Koalicja PSL - Ślonzoki Razem to wspaniały początek nowego otwarcia dla woj. śląskiego z uwzględnieniem jego bogactwa kulturowego. Bo właśnie w tej różnorodności jest siła i potencjał regionu. Polskie Stronnictwo Ludowe deklaruje swoje poparcie dla przyszłego projektu ustawy o języku śląskim. Oczywisty jest także start z przyszłych, wspólnych list wyborczych.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj60
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1802
mod_vvisit_counterW tym miesiącu8345
mod_vvisit_counterOd poczatku1639917

Aktualnie: gości 2, 
botów 1 połączonych
Dzisiaj: Lip 13, 2024
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!