Start Aktualności
Aktualności z regionu
OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA RUCHU LUDOWEGO
poniedziałek, 31 października 2022 08:46

W sobotę 29 października br. odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Ruchu Ludowego. 31 października przypadnie 77. rocznica śmierci Wincentego Witosa. Z tej okazji ludowcy udali się na pielgrzymkę do Jasnej Góry. W częstochowskim sanktuarium o godz. 9.30 odbyła się msza św. w intencji ruchu ludowego i zmarłych ludowców. Uczestnicy pielgrzymki modlili się m.in. za pokój w Polsce i na świecie.

Więcej…
 
X Kongres Związku Górnośląskiego
poniedziałek, 03 października 2022 07:53

W sobotę 1 października 2022 roku w Chorzowie obradował X Kongres Związku Górnośląskiego, który odbył się w przepięknym Starochorzowskim Domu Kultury.

Ta najstarsza organizacja regionalna wybrała władze na lata 2022-2026. Podczas X Kongresu Związku Górnośląskiego na prezesa wybrany został ponownie Grzegorz Franki. To już jego trzecia kadencja, jest tym samym najdłużej sprawującym tę funkcję w ponad 30 letniej historii organizacji. Grzegorz Franki zaapelował o jedność w Związku Górnośląskim i uszanowanie różnorodności.

 

Więcej…
 
UHONOROWANIE DZIAŁACZY PSL WOJ. ŚLĄSKIEGO
poniedziałek, 04 lipca 2022 08:02

W dniu 2 lipca 2022 r. na zaproszenie Krzysztofa Kurzeji Wielkiego Przeora Polski, Wielkiego Mistrza Zakonu Rycerzy Chrystusa I Świątyni Jerozolimskiej – Templariuszy reprezentacja ZW PSL woj. śląskiego w osobach Wiceprezesów ZW Mirosława Szemla, Leszka Boniewskiego oraz Krystiana Kiełbasy uczestniczyła w historycznej Mszy Świętej z Inwestyturą i promulgowaniem nowego Statutu Generalnego Zakonu Rycerskiego Templariuszy.

Więcej…
 
KOALICJA POLSKA PSL ŚLĄSK – ROŚNIE W SIŁĘ
wtorek, 26 kwietnia 2022 14:06

21 kwietnia br. był szczególnym dniem dla Polskiego Stronnictwa Ludowego.  PSL województwa śląskiego i opolskiego podpisał deklarację o współpracy na poziomie międzywojewódzkim z Ślonzoki Razem również  z województwa śląskiego  i opolskiego. Uroczyste zawarcie porozumienia odbyło się Pałacu w Koszęcinie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

 

Więcej…
 
XIII KONGRES POLSKIEGO STRONNICTWA LUDOWEGO
czwartek, 09 grudnia 2021 11:37

W sobotę 4 grudnia br. w Warszawie odbył się XIII Kongres Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego, w czasie którego delegaci wybrali najważniejsze organy partyjne na kolejną kadencję.

Prezesem ponownie został Władysław Kosiniak-Kamysz, który otrzymał 742 głosy.

 

Więcej…
 
WOJEWÓDZKI ZJAZD DELEGATÓW PSL WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
poniedziałek, 22 listopada 2021 15:12

W niedzielę 21 listopada br. w Katowicach w sali konferencyjnej Węglokoksu odbył się VI Wojewódzki Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego Województwa Śląskiego. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem Roty. Następnie z powitalnym  przemówieniem wystąpił Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Województwa Śląskiego (minutą ciszy uczczono zmarłych członków PSL).


Więcej…
 
OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W CHORZOWIE
wtorek, 17 sierpnia 2021 14:58

W piątek, 13 sierpnia na chorzowskim rynku odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego.

Uroczystości rozpoczęły się w samo południe, o godz. 12.00 po hejnale z wieży zegarowej budynku Urzędu Miasta.

Na chorzowskim rynku wręczono liczne odznaczenia wojskowym i cywilom, którzy wyróżnili się dobrą współpracą z Wojskiem Polskim.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 46
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj87
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2054
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6862
mod_vvisit_counterOd poczatku1456821

Aktualnie: gości 6 połączonych
Dzisiaj: Lis 29, 2022
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!