Start Aktualności FALA HEJTU POD ADRESEM GÓRNIKÓW I ŚLĄSKA
FALA HEJTU POD ADRESEM GÓRNIKÓW I ŚLĄSKA
piątek, 15 maja 2020 14:12

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zaapelował o zaprzestanie hejtu wobec górników i ich rodzin. Województwo śląskie jest w ostatnich dniach regionem z największą liczbą nowych zakażeń koronawirusem, a ich ogniska to kopalnie.

"Wszystkim górnikom przesyłam słowa otuchy oraz podziękowania za ich niezwykle ciężką i odpowiedzialną pracę.

 

Jednocześnie pragnę wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec fali hejtu, z jakim od kilku dni spotykają się pracownicy branży górniczej i ich rodziny – branży stanowiącej tak ważny trzon gospodarki energetycznej nie tylko województwa śląskiego, ale i całego kraju". Praca w kopalni wyróżnia się swoją specyfiką i trzeba mieć na uwadze, że chcąc zachować funkcjonowanie zakładu wydobywczego, nie sposób całkowicie wykluczyć bezpośredniego kontaktu pomiędzy górnikami, którzy nawet przy zachowaniu najwyższych środków bezpieczeństwa, aby wykonywać swoje obowiązki, nadal są narażeni na ryzyko zakażenia. "Za wykonywaną w pocie czoła pracę należy się górnikom uznanie, nie zaś piętnujące i pełne nienawiści słowa"

 

Zarząd Powiatowy PSL w Katowicach, gdzie w większości członkami są górnicy i ich rodziny w pełni podziela słowa wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka o zaprzestaniu hejtu wobec Śląska, górników i ich rodzin.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj205
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1252
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2895
mod_vvisit_counterOd poczatku1624297

Aktualnie: gości 8 połączonych
Dzisiaj: Cze 13, 2024
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!