Start Aktualności GÓRNICZY KONCERT NOWOROCZNY
GÓRNICZY KONCERT NOWOROCZNY
środa, 12 lutego 2020 08:09

W poniedziałek, 10 lutego 2020 r. w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbył się Górniczy Koncert Noworoczny, który zorganizowała Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa. Wydarzenie było okazją do uhonorowania osób i firm, które zdobyły laury w konkursie Górniczy Sukces Roku. Odbył się on po raz jedenasty, a nagrody są wręczane w trzech kategoriach: Osobowość, Innowacje, Ekologia.

 

Wśród gości, którzy licznie przybyli do Filharmonii, nie zabrakło przedstawicieli rządu z wiceministrem aktywów państwowych Adamem Gawędą na czele, reprezentantów parlamentu, samorządu, uczelni i instytucji naukowych, związków zawodowych, a przede wszystkim biznesu. GIPH skupia w swoich szeregach firmy działające w szeroko pojętym sektorze wydobywczym i w jego otoczeniu.

W kategorii Osobowość laureatem został prezes Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego dr inż. Piotr Buchwald. Nagrodę przyznano za całokształt działalności o szczególnym znaczeniu dla polskiego górnictwa w obszarze ratownictwa górniczego. Bogdanka została także nagrodzona w kategorii Ekologia. Doceniono ją za międzysektorową współpracę na rzecz społecznego ekorozwoju. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano Kopalni Soli Wieliczka. Nagrodzono ją za likwidację poziomu IX oraz zabezpieczenie komory Gaisruck w celu ochrony powierzchni ziemi oraz zasobów wód podziemnych i powierzchniowych przed negatywnymi skutkami dopływu wód pozazłożowych oraz zawału wyrobisk.

Po wręczeniu nagród rozpoczął się koncert „Gala Straussa” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Zabrzańskiej Sławomira Chrzanowskiego oraz solistów Iwony Sochy i Łukasza Gaja. W wydarzeniu udział wzięli członkowie Zarządu Powiatowego PSL w Katowicach.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj83
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1601
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6998
mod_vvisit_counterOd poczatku1589345

Aktualnie: gości 1 połączonych
Dzisiaj: Lut 27, 2024
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!