Start Aktualności BARBÓRKOWO-ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE RODZIN GÓRNICZYCH
BARBÓRKOWO-ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE RODZIN GÓRNICZYCH
niedziela, 15 grudnia 2019 18:11

Fundacja Rodzin Górniczych została założona w 1997 roku z potrzeby serca Braci Górniczej.

Za cel stawia sobie m.in. wsparcie rodzin górniczych, w których rodzic ucierpiał lub poniósł śmierć w następstwie wypadku w pracy. Jako jedna z organizacji pożytku publicznego, organizuje liczne zbiórki, a także stara się na bieżąco nieść materialną pomoc potrzebującym rodzinom.

 

14 grudnia 2019 roku w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbyło się Barbórkowo-Świąteczne spotkanie rodzin górniczych, które miało na celu m.in. wsparcie rodzin górniczych.

W jego trakcie wręczone zostały Medale „Przyjaciela Fundacji” dla osób pomagających Fundacji w realizacji jej statutowych działań. Nagrodzeni zostali także stypendyści Fundacji wyróżniający się szczególnymi osiągnięciami naukowymi i sportowymi. Nie zabrakło też wzruszających przemówień o historii, ale i o dzisiejszym znaczeniu podmiotu, jakim jest FRG dla społeczności górniczej, a w szczególności dla rodzin dotkniętych życiowymi tragediami, jakimi są utrata męża, ojca czy choroba najbliższych. Wniosek płynący z sobotniego spotkania jest jednak prosty. Takich osób Fundacja Rodzin Górniczych nigdy nie pozostawia bez potrzebnego wsparcia. Wydarzenie zakończył recital Adrianny Noszczyk „Bal u Posejdona”. W uroczystości udział wzięli członkowie Zarządu Powiatowego PSL w Katowicach.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj75
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2312
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6182
mod_vvisit_counterOd poczatku1311169

Aktualnie: gości 7, 
botów 1 połączonych
Dzisiaj: Cze 25, 2021
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!