Start Aktualności FAJERA! NAJWIĘKSZY ŚLĄSKI AIR SHOW
FAJERA! NAJWIĘKSZY ŚLĄSKI AIR SHOW
niedziela, 16 czerwca 2019 15:50

15 czerwca na Lotnisku Muchowiec w Katowicach odbyła się ,,FAJERA! Największy Śląski Air Show w 100-lecie Powstań Śląskich”.

 

W trakcie tego wydarzenia atrakcji nie zabrakło, były pokazy lotnicze, prezentacje samolotów, rekonstrukcje bitew, pirotechniczne show i ekspozycję samochodów.

 

A gratką w trakcie imprez były m.in. rekonstrukcje bitew z okresu Powstań Śląskich, ale również sceny walk z I oraz II wojny światowej. W Katowicach pojawiło się blisko 100 historycznych, oryginalnych pojazdów bojowych, 400 rekonstruktorów oraz 20 dioram tematycznych.  Na lotnisku odbyła się również prezentacja sprzętu wojskowego z okresu II wojny światowej.

Ale Fajera to przede wszystkim pokazy lotnicze, które momentami zapierały dech w piersi. A tych na niebie nad Muchowcem nie brakowało. Oprócz polskich pilotów, przylecieli tu też mistrzowie podniebnej ekwilibrystyki z owianego legendą Hangaru 7 w Salzburgu, czyli The Flying Bulls. Nad Katowicami przeleciały też F-16. W wydarzeniu wzięli udział członkowie ZP PSL w Katowicach.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj169
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1216
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2859
mod_vvisit_counterOd poczatku1624261

Aktualnie: gości 1 połączonych
Dzisiaj: Cze 13, 2024
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!