Start Aktualności KARCZMA PIWNA ŚLĄSKO-DĄBROWSKIEJ SOLIDARNOŚCI
KARCZMA PIWNA ŚLĄSKO-DĄBROWSKIEJ SOLIDARNOŚCI
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:15

W sobotę 26 stycznia br. w Hali MOSiR w Zabrzu odbyła się Karczma Piwna zorganizowana przez Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność.

Gościem specjalnym był prezydent RP Andrzej Duda.

Tradycyjną górniczą biesiadę  poprzedziła minuta ciszy dla upamiętnienia wszystkich górników, którzy w minionym roku odeszli „na wieczną szychtę”.

 

Następnie głos zabrał prezydent RP Andrzej Duda, który podkreślił, że praca górników to służba dla całego społeczeństwa, w której trzeba być „człowiekiem niezwykłej odwagi”.

– Górnicza Solidarność, ta którą wy jesteście, jest jedną z najpotężniejszych Solidarności, jakie mamy w Polsce. To Solidarność ludzi wielkiej odwagi, zdolnych do wielkich czynów i tych, którzy stali na czele marszu, który pokonał komunę, zaprowadził nas do Polski, którą my dzisiaj mamy - Polski wolnej, niepodległej i prawdziwie suwerennej – powiedział  Andrzej Duda.

Oprócz głowy państwa ze związkowcami świętowali także wiceministrowie energii i sprawiedliwości: Grzegorz Tobiszowski i Michał Wójcik, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i szefowie spółek górniczych. Wśród zaproszonych gości byli również członkowie Zarządu Powiatowego PSL z prezesem Leszkiem Boniewskim na czele.

Karczmę prowadził pełniący honory prezesa filmowy ,,Bercik”, czyli Krzysztof Hanke. Razem z nim przednią zabawę zapewnili górnikom znani z Kabaretu Rak i ekranu aktorzy Krzysztof Respondek i Bogdan Kalus.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj187
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1234
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2877
mod_vvisit_counterOd poczatku1624279

Aktualnie: gości 3 połączonych
Dzisiaj: Cze 13, 2024
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!