Start Aktualności GÓRNICZY KONCERT NOWOROCZNY
GÓRNICZY KONCERT NOWOROCZNY
środa, 16 stycznia 2019 15:25

14 stycznia br. w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbył się Górniczy Koncert Noworoczny zorganizowany przez Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową. Uroczystość rozpoczęła się od minuty ciszy. W ten sposób upamiętniono prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który w poniedziałek zmarł w szpitalu w wyniku ran, które zadał mu zamachowiec. Gości przywitał prezes GIPH Janusz Olszowski, który w swoim wystąpieniu podsumował minionych 12 miesięcy.

Potem głos zabrali m.in. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski oraz prezydent Katowic Marcin Krupa. Wiceszef resortu energii podziękował za organizację noworocznego koncertu oraz podkreślił, że branży górniczej należy się, co roku takie właśnie wydarzenie.

 

Tradycją Górniczych Koncertów Noworocznych jest wręczenie medali i odznaczeń, statuetek i wyróżnień. W Kategorii Osobowość uhonorowano prof. Monikę Hardygórę z Politechniki Wrocławskiej. Nagrodę przyznano za całokształt działalności o szczególnym znaczeniu dla polskiego górnictwa w obszarze dydaktyki, nauki i współpracy nauki z przemysłem.

Po części oficjalnej odbył się koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Zabrzańskiej oraz artystów z Teatru Roma - Pauliny Janczak i Damiana Aleksandra. W uroczystości uczestniczył również prezes Zarządu Powiatowego PSL w Katowicach Leszek Boniewski.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj190
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1237
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2880
mod_vvisit_counterOd poczatku1624282

Aktualnie: gości 5 połączonych
Dzisiaj: Cze 13, 2024
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!