Start Aktualności ,,OSTATNI KUFEL PIWA Z SOLIDARNOŚCIĄ NA WIECZORKU”
,,OSTATNI KUFEL PIWA Z SOLIDARNOŚCIĄ NA WIECZORKU”
wtorek, 04 grudnia 2018 15:23

W sobotę 1 grudnia 2018 roku w Galerii Szybu Wilson w Katowicach Szopienicach odbyła się Karczma Piwna zorganizowana przez NSZZ Solidarność przy KWK  „Wieczorek” którą od wielu lat kieruje przewodniczący związku Ryszard Baczyński. Była to ostatnia karczma pod nazwą „Ostatni Kufel Piwa z Solidarnością na Wieczorku”, gdyż kopalnia ta zakończyła swoją działalność i została połączona z kopalnią Murcki-Staszic.

W karczmie wzięło udział ok. 600 Gwarków. W męskim gronie jak nakazuje odwieczna tradycja, przy golonce i piwie biesiadowali pracownicy kopalni. Nie zabrakło również wielu atrakcji takich jak konkurs w piciu piwa czy zawody siłowe na rękę. Karczmę prowadził Krzysztof Hanke z kabaretu Rak wspólnie z Krzysztofem Respondkiem. W wydarzeniu uczestniczył również marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski, Piotr Duda – przewodniczący krajowej Solidarności, Jarosław Grzesik – przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”, Grzegorz Tobiszowski – wiceminister energii, Leszek Boniewski – szef katowickiego Okręgu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz wielu znakomitych gości.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj170
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1217
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2860
mod_vvisit_counterOd poczatku1624262

Aktualnie: gości 2 połączonych
Dzisiaj: Cze 13, 2024
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!