Start Aktualności UROCZYSTA SESJA SEJMIKU WOJEWÓDZTWA ŚLASKIEGO
UROCZYSTA SESJA SEJMIKU WOJEWÓDZTWA ŚLASKIEGO
poniedziałek, 22 października 2018 08:49

W czwartek 18 października 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się uroczysta Sesja Sejmiku Województwa  Śląskiego ,,100-lecie odzyskania niepodległości”.Tematem przewodnim uroczystej Sesji, która odbyła się w ramach V edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw była „Rewitalizacja terenów zdegradowanych szansą na rozwój gospodarczy regionu”

Województwo Śląskie to wciąż najsilniejszy gospodarczo region Polski. Jednocześnie, ze względu na zmiany, które zachodzą w gospodarce, polegające na restrukturyzacji przemysłu ciężkiego, region stopniowo traci swoją pozycję. Wysoki stopień uprzemysłowienia spowodował, że Województwo Śląskie jest obszarem o największej degradacji terenu w kraju. Nadanie nowych funkcji obszarom zdegradowanym i poprzemysłowym oraz rewitalizacja przestrzeni miast jest poważnym wyzwaniem rozwojowym, ale jednocześnie dużą szansą na rozwój gospodarczy i zmianę wizerunku regionu.

Radni Sejmiku przyjęli apel do instytucji, organizacji oraz środowisk społecznych o zaangażowanie się w procesy kompleksowej rewitalizacji terenów zdegradowanych. Podjęto również uchwałę sprawie przyjęcia oświadczenia dotyczącego 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sesja była również okazją do wręczenia Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego jak również innych prestiżowych wyróżnień. Pierścieniem Patrioty zostali uhonorowani Stanisław Gmitruk – przewodniczący Sejmiku woj. śląskiego i Leszek Boniewski – prezes Zarządu Powiatowego PSL w Katowicach.

Jest to wyróżnienie przyznawane przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego, honorujące zasłużone osoby na rzecz bezpieczeństwa Ojczyzny.

Aktu nadania dokonał płk Tadeusz Koczkowski.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj141
mod_vvisit_counterW tym tygodniu386
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2724
mod_vvisit_counterOd poczatku1134394

Aktualnie: gości 6 połączonych
Dzisiaj: Sie 20, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!