Start Aktualności XVII SPOTKANIE PSZCZELARZY ŚLĄSKICH NA TRUTOWISKU W KATOWICACH - MURCKI
XVII SPOTKANIE PSZCZELARZY ŚLĄSKICH NA TRUTOWISKU W KATOWICACH - MURCKI
poniedziałek, 09 lipca 2018 09:05

W niedzielę 8 lipca br. na Trutowisku w Murckach odbyło się XVII spotkanie Pszczelarzy Śląskich zorganizowane przez Zarząd Śląskiego Związku Pszczelarzy Śląskich w Katowicach. Trutowisko, to miejsce, w których matki są unasieniane przez trutnie z wybranej rasy łagodnych i pracowitych pszczół. Są one zlokalizowane w najładniejszych rejonach lasów i parków krajobrazowych, oddalonych do kilkunastu kilometrów od osiedli mieszkalnych, pasiek i tras turystycznych.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji pszczelarzy i ich rodzin, którą odprawił ks. Biskup Jan Kopiec w koncelebrze z kapelanem pszczelarzy śląskich ks. Grzegorzem Kotyczką, kapelanem leśników śląskich ks. Mikołajem Skawińskim i ojcem Alanem Ruskiem – proboszczem z Panewnik. Po mszy nastąpiło oficjalne rozpoczęcie, gdzie prezes Śląskich Pszczelarzy Zbigniew Binko powitał uczestników i zaproszonych gości wśród których był prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach Leszek Boniewski, który reprezentował Przewodniczącego Sejmiku Woj. Śląskiego Stanisława Gmitruka. Były podziękowania i odznaczenia dla szczególnie wyróżniających się pszczelarzy.

W trakcie spotkania na licznych stoiskach można było zakupić sprzęt pszczelarski. Wystąpiły również zespoły taneczne, a uczestnicy przy wspaniałej muzyce mogli bawić się do późnych godzin wieczornych korzystając również ze stoisk gastronomicznych.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj137
mod_vvisit_counterW tym tygodniu382
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2720
mod_vvisit_counterOd poczatku1134390

Aktualnie: gości 25 połączonych
Dzisiaj: Sie 20, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!