Start Aktualności Uroczyste Obchody Święta Wojska Polskiego
Uroczyste Obchody Święta Wojska Polskiego
sobota, 12 sierpnia 2017 10:08

11 sierpnia 2017 r. przy pomniku Żołnierza Polskiego w Katowicach odbyły się w obchody Święta Wojska Polskiego. W uroczystości wzięli udział: kombatanci, przedstawiciele władz oraz samorządów województwa śląskiego i miasta Katowice. Uroczystość została zorganizowana przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach oraz Wojskową Komendę Uzupełnień w Katowicach.

 

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. W Katowicach świętowano już dziś. Była defilada, orkiestra wojskowa oraz pokaz musztry paradnej. Przyznano awanse i wręczono medale. Podczas apelu pamięci złożono kwiaty pod pomnikiem Żołnierza. Polskie Stronnictwo Ludowe woj. śląskiego reprezentowali: Stanisław Dąbrowa - wicemarszałek województwa, dr Adam Stach – były wicemarszałek, oraz Leszek Boniewski, który reprezentował przewodniczącego Sejmiku województwa Stanisława Gmitruka.

 

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj185
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1232
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2875
mod_vvisit_counterOd poczatku1624277

Aktualnie: gości 4, 
botów 3 połączonych
Dzisiaj: Cze 13, 2024
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!