Start Aktualności Miejskie Obchody Dnia Strażaka
Miejskie Obchody Dnia Strażaka
sobota, 27 maja 2017 17:34

25 maja br. na placu przed Urzędem Miasta w Sosnowcu odbyły się miejskie obchody Dnia Strażaka. Nie zabrakło wyróżnień i awansów, ale najważniejszym punktem uroczystości było nadanie Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego sztandaru.

Poświęcenia nowego sztandaru dokonał biskup Grzegorz Kaszak, ordynariusz diecezji sosnowieckiej. Sztandar ten jest uhonorowaniem ciężkiej pracy strażaków i ich oddania dla mieszkańców tego miasta i regionu. Sztandar to wyraz podziękowania społeczeństwa za długoletnią służbę i ofiarność w ratowaniu życia, zdrowia mieszkańców Sosnowca. Nadanie sztandaru zbiegło się nie tylko z obchodami Dnia Strażaka, ale też z 25. rocznicą powstania Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystość ta to moment świętowania z powodu każdego uratowanego życia, a także radości i dumy z wykonywanej pracy. Sztandar PSP w Sosnowcu został odznaczony również złotą „Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego”. Dekoracji dokonał wicemarszałek województwa Stanisław Dąbrowa. Następnie w imieniu przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisława Gmitruka głos zabrał jego przedstawiciel, prezes okręgu katowickiego PSL Leszek Boniewski.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj381
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3491
mod_vvisit_counterW tym miesiącu11025
mod_vvisit_counterOd poczatku1124366

Aktualnie: gości 29 połączonych
Dzisiaj: Cze 20, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!