Start Aktualności EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY KATOWICE 2017
EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY KATOWICE 2017
sobota, 13 maja 2017 10:51

W dniach 10-12 maja 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się IX edycja najważniejszej imprezy gospodarczej w Europie  Środkowej-Wschodniej. Europejski Kongres Gospodarczy, który już po raz dziewiąty gościł w Katowicach, był jedną z największych debat w Europie Środkowo-Wschodniej.

W tym roku po raz drugi imprezie towarzyszył European  Startup Days, który był okazją do spotkania dla młodych przedsiębiorców z inwestorami. Podczas spotkania przedstawiciele największych firm podzielili się swoją wiedzą z młodymi przedsiębiorcami. Ponad dwa tysiące uczestników spotkania miało okazję spotkać się z reprezentantami świata biznesu, nauki i inwestorami, co być może zaowocuje realizacją innowacyjnych projektów. Do Katowic przyjechało około 8,5 tys. uczestników, wśród nich byli politycy, samorządowcy, przedstawiciele biznesu i nauki.

700 prelegentów poprowadziło blisko 12 tysięcy godzin merytorycznych dyskusji. Podczas obrad poruszono wiele ważnych i aktualnych tematów m.in. rewolucję technologiczną, której poświęcony był pakiet sesji tematycznych, oraz kwestie energetyki, w tym ochronę środowiska i walkę z niską emisją. Sporo miejsca poświęcone było samorządom, głównie w kontekście rozwoju metropolii.

W Kongresie udział wzięli członkowie prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL woj. śląskiego dr Adam Stach i Leszek Boniewski.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj329
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3439
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10973
mod_vvisit_counterOd poczatku1124314

Aktualnie: gości 38 połączonych
Dzisiaj: Cze 20, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!