Start Aktualności Piknik Rzemieślniczy w Koszęcinie
Piknik Rzemieślniczy w Koszęcinie
sobota, 11 czerwca 2016 08:34

10 czerwca br. odbył się coroczny Piknik Rzemieślniczy zorganizowany przez Izbę Rzemieślniczą Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach połączony z uroczystością rocznicy 50-lecia pracy zawodowej prezesa Izby prof. Jana Klimka. Rzemieślnicze spotkanie zainaugurowała odprawiona w kościele p.w. Św. Trójcy w Koszęcinie Msza Święta w intencji rzemiosła śląskiego.

Po mszy zebrani udali się do kompleksu Pałacowo-Parkowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie, gdzie odbył się „Piknik Rzemieślniczy”, w trakcie którego zgromadzeni mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez solistów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Część gastronomiczną zabezpieczyli rzemieślnicy śląscy.

W czasie trwania Festynu można było wymienić poglądy o promocji wyrobów i produktów, które są tworzone na Śląsku według najlepszej wiedzy i umiejętności, a których historia i tradycja sięga do głęboko zakorzenionych śląskich wartości rodzinnych oraz tradycji wykonywania rzemiosła na Śląsku jak i działań zmierzających do kreowania pozytywnego wizerunku rzemiosła ze szczególnym uwzględnieniem województwa śląskiego. W uroczystości obok wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka udział wzięli członkowie prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL woj. śląskiego Andrzej Pilot i Leszek Boniewski.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj42
mod_vvisit_counterW tym tygodniu118
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6347
mod_vvisit_counterOd poczatku1201015

Aktualnie: gości 4 połączonych
Dzisiaj: Lut 24, 2020
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!