Start Aktualności Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz otworzył w Katowicach swoje biuro poselskie. PROJEKT ZMIAN W USTAWIE EMERYTALNEJ.
Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz otworzył w Katowicach swoje biuro poselskie. PROJEKT ZMIAN W USTAWIE EMERYTALNEJ.
niedziela, 24 kwietnia 2016 08:28

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i były minister pracy  Władysław Kosiniak-Kamysz zawitał w piątek 22 kwietnia 2016 r. do Katowic, gdzie w siedzibie ZP PSL w Katowicach przy ulicy Warszawskiej 6 otworzył swoje biuro poselskie. W ciągu tygodnia odwiedził 40 miejscowości, by promować w nich (i zbierać podpisy poparcia) pod obywatelski projekt ustawy emerytalnej umożliwiającej uznaniowo skorzystanie ze świadczeń po przepracowaniu 40 lat.

Czterdziestą (i ostatnią) miejscowością na politycznym szlaku były właśnie Katowice. Projekt "Dobra emerytura, 40 lat stażu pracy" jest autorstwa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zakłada, że można byłoby przejść na emeryturę po osiągnięciu wieku emerytalnego lub po przepracowaniu 40 tzw. lat składkowych. Autorzy projektu zapisali w nim, że do stażu pracy liczyłaby się praca na etacie, umowie-zleceniu, w ramach działalności gospodarczej oraz np. czas urlopów rodzicielskich; nie liczyłby się natomiast czas studiów lub bezrobocia. Podczas konferencji prasowej kolega Kosiniak-Kamysz podkreślił, że program ma być uzupełnieniem do wieku emerytalnego i nikt nie będzie miał obowiązku przechodzenia na emeryturę po 40 latach pracy, jeśli sam nie będzie tego chciał. Podpisy mają trafić na ręce Marszałka Sejmu na początku maja. Ludowcy wierzą, że projekt uda się wprowadzić w życie, choć już wcześniej posłowie w Sejmie go odrzucili. Teraz atutem ma być fakt, że projekt ludowców jest obywatelski.

- Projekty obywatelskie mają dzisiaj dużo większą siłę rażenia i nie powinny zostać odrzucone w pierwszym czytaniu. Mówię to na podstawie deklaracji największego ugrupowania, czyli PiS-u – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Katowiczanie chętnie popierali i podpisywali się pod projektem uchwały.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj347
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3457
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10991
mod_vvisit_counterOd poczatku1124332

Aktualnie: gości 22 połączonych
Dzisiaj: Cze 20, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!