Start Aktualności Posiedzenie Rady Naczelnej PSL
Posiedzenie Rady Naczelnej PSL
niedziela, 03 kwietnia 2016 16:18

W sobotę, 2 kwietnia 2016 r. w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Członkowie Rady Naczelnej PSL przygotowali stanowisko w sprawie kryzysu tożsamości państwa polskiego związanego z paraliżem prac Trybunału Konstytucyjnego.

- PSL nie zgadza się na dalszy paraliż państwa. Czwartkowe spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, choć odbyło się w uprzejmej atmosferze, nie przybliżyło nas szczególnie do zażegnania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. W ciągu najbliższych dni przedstawimy rozwiązanie, które daje ogromną szansę na zażegnanie tego kryzysu. Naszym zdaniem to, oraz pilne wyznaczenie daty kolejnego spotkania może przełamać impas, z którym mamy dziś do czynienia - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL, przedstawiając stanowisko Rady Naczelnej.

Rada Naczelna PSL przedstawiła również opinię o ustawie o obrocie gruntami rolnymi, w której dzięki pracy posłów PSL, udało się dokonać poważnych zmian.

- Mimo dotychczasowego wysiłku, jaki włożyliśmy w zmianę założeń tej ustawy, nadal nie jesteśmy zadowoleni z jej kształtu. Prace nad ustawą trwają, a my bronić będziemy kilku najważniejszych z perspektywy polskiego rolnika poprawek. Ziemia wpisana jest w DNA naszej partii - powiedział po zakończeniu spotkania prezes Kosiniak-Kamysz.

Rada Naczelna zaopiniowała także projekty ustaw, które opracowywane są w klubie parlamentarnym PSL. Wkrótce zostaną przedstawione opinii publicznej. W posiedzeniu Rady Naczelnej wzięli udział działacze ze Śląska: Andrzej Pilot, Grzegorz Boski,  Marcin Adamczyk i Leszek Boniewski.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj359
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3469
mod_vvisit_counterW tym miesiącu11003
mod_vvisit_counterOd poczatku1124344

Aktualnie: gości 18 połączonych
Dzisiaj: Cze 20, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!