Start Aktualności Tradycyjny Opłatek Maltański
Tradycyjny Opłatek Maltański
czwartek, 24 grudnia 2015 08:29

23 grudnia 2015 roku w godzinach popołudniowych w restauracji ,,Marysin Dwór” w dzielnicy Katowice-Załęże odbył się Opłatek Maltański. Była to już jego 9 edycja. Do świątecznego stołu zaproszono setki osób: ubogie rodziny wielodzietne, osoby samotne i niepełnosprawne.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem i modlitwą, po której nastąpiło tradycyjne łamanie się opłatkiem i składaniem sobie życzeń. Na spotkaniu nie zabrakło kolędowania, potraw wigilijnych oraz tego na co dzieci najbardziej czekają, czyli rozdawania prezentów. Dzieci i dorośli zostali obdarowani prezentami przez św. Mikołaja. Nikt nie wrócił do domu bez prezentu! Dzięki wsparciu i pomocy sponsorów można było przynieść innym dużo radości w ten święty czas Bożego Narodzenia. Ponad 200 gościom – podopiecznym MOPS-u, sponsorom oraz wolontariuszom do Wigilijnej Wieczerzy zagrała Orkiestra Salonowa Kopalni „Staszic”. Podziękowania należą się  wszystkim, którzy pomogli zamienić marzenia dzieci w rzeczywistość.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj350
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3460
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10994
mod_vvisit_counterOd poczatku1124335

Aktualnie: gości 17 połączonych
Dzisiaj: Cze 20, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!