Start Aktualności Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości
Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości
środa, 11 listopada 2015 21:15

11 listopada w Katowicach odbyły się wojewódzkie obchody Święta Niepodległości, które rozpoczęły się w archikatedrze Chrystusa Króla mszą świętą w intencji Ojczyzny. Mszy przewodniczył  metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

 

Następnie uczestnicy uroczystości - oficjalni goście, kompanie honorowe, poczty sztandarowe, delegacje stowarzyszeń i organizacji kombatanckich oraz mieszkańcy - przeszli ulicami Powstańców, Wita Stwosza i Jagiellońską na plac Chrobrego, gdzie przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego odbyła się główna część obchodów.

 

Pod pomnikiem delegacje, poczty oraz oficjele złożyli kwiaty i wieńce. Po części oficjalnej odbyła się defilada służb mundurowych, orkiestr oraz mażoretek i przedstawicieli Ochotniczego Szwadronu 3. Pułku Ułanów Śląskich.

Dziś właśnie mija 97 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę - Polskę - niepodległości. Po 123 latach zaborów wróciliśmy na mapy Europy w 1918 roku. Pamiętajmy, nie tylko dziś, że możemy porozumiewać się w ojczystym języku, że mamy zapewnioną wolność słowa, zgromadzeń, możemy sami prowadzić własną politykę wewnętrzną i zagraniczną. Starajmy się więc wykorzystać tę szansę i wspaniałe możliwości na co dzień, a nie tylko od święta. W uroczystości wzięli udział członkowie Zarządu Powiatowego PSL w Katowicach. Bowiem patriotyzm to nie tylko mury, lasy i rzeki, to przede wszystkim świadomość skąd się wywodzimy, dokąd zmierzamy i jak pamiętamy.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj266
mod_vvisit_counterW tym tygodniu935
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4618
mod_vvisit_counterOd poczatku1101658

Aktualnie: gości 14 połączonych
Dzisiaj: Kwi 23, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!