Start Aktualności INTERMATH
INTERMATH
środa, 01 lipca 2015 10:27

Działalność członków zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach jest wszechstronna i imponująca. Przekonuje o tym kolejny sukces doktora habilitowanego Henryka Gackiego, członka zarządu PSL. W ciągu ostatnich miesięcy dr hab. Henryk Gacki doprowadził do ścisłej współpracy między Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a University of L'Aquila we Włoszech. W jej ramach z jego inicjatywy rektorzy obu uczelni podpisali porozumienie dotyczące organizacji wspólnych studiów polsko-włoskich z matematyki, zwanych programem Intermath. Jest to ogromna szansa dla studentów, którzy spędzają rok w macierzystej uczelni, a rok w uniwersytecie za granicą.

Studia kończą się uzyskaniem dyplomów magisterskich z matematyki obu uczelni. Intermath to dla studentów nie tylko prestiżowy wpis w CV, ale też niezastąpiona szansa na zdobycie wielu międzynarodowych znajomości, doskonalenie języka angielskiego oraz wymianę doświadczeń naukowych z osobami zza granicy. Dr hab. Henryk Gacki jest koordynatorem tego przedsięwzięcia ze strony Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. O projekcie Intermath można przeczytać więcej na stronie internetowej http://www.intermaths.eu/. Gratulujemy dr hab. Henrykowi Gackiemu kolejnego międzynarodowego sukcesu!

Dr hab. Henryk Gacki, członek zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach, w mistrzowski sposób pokazuje, jak można łączyć naukę z talentem organizacyjnym. Od lat jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, autorem licznych publikacji matematycznych oraz cenionym wykładowcą. Nie poprzestaje jednak na kwestiach naukowych, angażując się także w działalność organizacyjną. Wśród jego osiągnięć można wymienić coroczną organizację Wykładu im. Profesora Andrzeja Lasoty, który na stałe wpisał się w kalendarz ważnych matematycznych międzynarodowych wydarzeń i na który corocznie przyjeżdżają uczestnicy z całego świata. Warte podkreślenia jest również prowadzenie projektu "Matematyka kodem nowoczesności" w ramach kierunków zamawianych. W ciągu trzyletniego projektu dr hab. Henryk Gacki zorganizował blisko 140 staży dla studentów - ponad 60 miesięcznych staży zagranicznych i blisko 80 trzymiesięcznych staży krajowych, atrakcyjne wyjazdowe warsztaty naukowe, dziesiątki godzin wykładów, warsztatów i szkoleń. Dr hab. Henryk Gacki angażuje się także w kolejne przedsięwzięcia - z jego inicjatywy doprowadzono do ścisłej współpracy między Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a University of L'Aquila we Włoszech. W jej ramach organizowane są m.in. wspólne matematyczne studia polsko-włoskie, co jest absolutnym precedensem. Jego działalność obejmuje wszystkie aspekty organizacji - od pomysłu, przez zdobycie środków finansowych, po koordynację. Jesteśmy dumni z jego osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Prezes ZP PSL w Katowicach

Leszek Boniewski

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj102
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1131
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5592
mod_vvisit_counterOd poczatku1054237

Aktualnie: gości 10 połączonych
Dzisiaj: Paź 23, 2018
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!