Start Aktualności Wizyta Janusza Piechocińskiego, wicepremiera i ministra gospodarki w Katowicach
Wizyta Janusza Piechocińskiego, wicepremiera i ministra gospodarki w Katowicach
piątek, 01 lutego 2013 16:22

W dniu 30.01.2013 r. do Katowic przyjechał wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński aby omówić problemy spółek węglowych, z którymi się te spółki borykają oraz spotkać się ze związkowcami w celu przedyskutowania postulatów związkowych.

W siedzibie Kompani Węglowej spotkał się z zarządami największych spółek: Kompani Węglowej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Katowickiego Holdingu Węglowego oraz Węglokoksu. W konsultacjach wziął również udział minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.

Następnie delegacja rządowa przeniosła się do Urzędu Wojewódzkiego aby spotkać się z Międzyzwiązkowym Komitetem Protestacyjno-Strajkowym powołanym przez największe na Śląsku centrale związkowe. Gospodarzem spotkania był wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, a w pracach tego gremium uczestniczył też członek zarządu województwa śląskiego Stanisław Dąbrowa.

Spotkanie trwało cztery godziny. Ze strony rządu rozmowy prowadzili: wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, wiceministrowie: skarbu Urszula Pasławska, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz, ministerstwa pracy i polityki społecznej Marek Bucior i Jacek Męcina. Na czele Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego stał Dominik Kolorz, przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”.

W obu tych spotkaniach uczestniczył szef okręgu katowickiego Polskiego Stronnictwa Ludowego Leszek Boniewski.

Wieczorem Janusz Piechociński spotkał się w biurze ZW PSL w Katowicach z działaczami partyjnymi woj. śląskiego.

Zobacz także

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj50
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1079
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5540
mod_vvisit_counterOd poczatku1054185

Aktualnie: gości 6 połączonych
Dzisiaj: Paź 23, 2018
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!