Start Aktualności KARCZMA PIWNA ŚLĄSKO-DĄBROWSKIEJ SOLIDARNOŚCI
KARCZMA PIWNA ŚLĄSKO-DĄBROWSKIEJ SOLIDARNOŚCI
poniedziałek, 20 stycznia 2020 08:56

W dniu 18 stycznia po raz pierwszy w katowickim Spodku odbyła się tradycyjna Karczma Piwna członków śląsko – zagłębiowskiej Solidarności.

Przy wspólnym stole z górnikami i hutnikami zasiedli także prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki, którzy podkreślali przypadającą w tym roku, okrągłą 40. rocznicę polskiej Solidarności.

 

Obecność najważniejszych osób w państwie, pokazuje, jak ważne jest województwo śląskie. Nasz region ma ogromny potencjał gospodarczy i kulturowy. Dzisiejsze obchody zorganizowane przez „Solidarność” są dowodem na poszanowanie tradycji przekazywanych w naszym regionie z pokolenia na pokolenie. Tradycyjną górniczą biesiadę  poprzedziła minuta ciszy dla upamiętnienia wszystkich górników, którzy w minionym roku odeszli „na wieczną szychtę”. Do wspólnej biesiady zasiadło ponad tysiąc górników. To swoiste podsumowanie cyklu karczm piwnych, który rozpoczyna się już w listopadzie i ma związek ze świętowaniem Barbórki. W spotkaniu uczestniczyli również górnicy, członkowie Zarządu Powiatowego PSL w Katowicach.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj14
mod_vvisit_counterW tym tygodniu14
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2831
mod_vvisit_counterOd poczatku1327190

Aktualnie: gości 6 połączonych
Dzisiaj: Wrz 19, 2021
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!