Start Aktualności UROCZYSTE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
UROCZYSTE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
środa, 13 listopada 2019 08:56

101 lat temu po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji 11 listopada 2019 roku w Katowicach obchodzone było Narodowe Święto Niepodległości. Główna część uroczystości odbyła się na placu sejmu Śląskiego. W hołdzie bohaterom odegrano hymn państwowy i wciągnięto flagę na maszt. Odbył się apel pamięci, salwa honorowa, złożenie wieńców pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz uroczysta defilada.

 

Ciekawą atrakcją był też pokaz musztry paradnej w wykonaniu Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, jak również parada 3. Pułku Ułanów Śląskich na koniach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy sprzętu oraz wyposażenia wojska, służb mundurowych i Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które można było podziwiać na placu sejmu Śląskiego. Na uroczystości Zarząd Wojewódzki PSL reprezentował prezes ZP PSL w Katowicach Leszek Boniewski, który wraz z koleżeństwem złożył pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego wiązankę kwiatów.

 

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj68
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2305
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6175
mod_vvisit_counterOd poczatku1311162

Aktualnie: gości 2 połączonych
Dzisiaj: Cze 25, 2021
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!