Start Aktualności WOJEWÓDZKIE ŚWIĘTO LUDOWE PSL
WOJEWÓDZKIE ŚWIĘTO LUDOWE PSL
wtorek, 22 maja 2018 17:05

W niedzielę 20 maja br. w Wodzisławiu Śląskim odbyły się obchody Wojewódzkiego Święta Ludowego Województwa Śląskiego połączone z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdego  roku członkowie oraz sympatycy PSL w całej Polsce, spotykają się na obchodach Święta Ludowego, które jest częścią wieloletniej tradycji ruchu ludowego a także stanowi symbol ideowej łączności wszystkich pokoleń ludowców.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Po mszy poczty sztandarowe i uczestnicy Święta Ludowego wraz z orkiestrą przemaszerowali pod Pomnik Powstańców Śląskich, gdzie odbyła się część oficjalna i złożenie kwiatów pod pomnikiem. Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Województwa Śląskiego Stanisław Dąbrowa powitał zaproszonych gości, podziękował za pracę na rzecz Ruchu Ludowego oraz nawiązał do jego historii. Obchodom Święta Ludowego, jak co roku, towarzyszyło  uroczyste wręczenie odznak – Złotych Koniczynek oraz najwyższych odznaczeń Polskiego Stronnictwa Ludowego  Medali im. Wincentego Witosa, które wręczane są najbardziej zasłużonym osobom. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć Prezesów Zarządów Powiatowych PSL Województwa Śląskiego, delegacji oraz sympatyków ruchu ludowego. ZP PSL w Katowicach reprezentowali górnicy w mundurach galowych, którzy dostojnie prezentowali się na tle swojego sztandaru. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości, licznie zebrani ludowcy, wraz z rodzinami udali się na wodzisławski Rynek gdzie oddali się wspólnemu biesiadowaniu, podczas  którego mogli obejrzeć i wysłuchać  liczne występy zespołów regionalnych, oraz posmakować  specjałów lokalnej kuchni.

 

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj363
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3473
mod_vvisit_counterW tym miesiącu11007
mod_vvisit_counterOd poczatku1124348

Aktualnie: gości 18 połączonych
Dzisiaj: Cze 20, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!