Start Aktualności POWIATOWA PREZENTACJA TRADYCJI WIELKANOCNYCH
POWIATOWA PREZENTACJA TRADYCJI WIELKANOCNYCH
poniedziałek, 26 marca 2018 10:54

W dniu 24 marca 2018 roku w sali konferencyjnej P.S.O. „MASKPOL” w Konieczkach w powiecie kłobuckim odbyła się VII Powiatowa Prezentacja Tradycji Wielkanocnych. Stoły wielkanocne przygotowane były przez gminy wchodzące w skład powiatu kłobuckiego, jak również szkoły ponadgimnazjalne, dla których Powiat jest organem prowadzącym.

Po części oficjalnej i okolicznościowych wystąpieniach w części artystycznej zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Konieczkach. Wśród imprez towarzyszących znalazły się wystawy rękodzieła ludowego i artystycznego, z możliwością zakupienia pięknych akcesoriów świątecznych wykonywanych przez twórców ludowych. Była również degustacja potraw wielkanocnych przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich powiatu kłobuckiego. Organizatorami VII Powiatowej Prezentacji Tradycji Wielkanocnych były: Gmina Panki, Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Rada Powiatowa Kół Gospodyń Wiejskich.

Patronat honorowy objęli: Jego Ekscelencja Biskup Antoni Długosz oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego Stanisław Dąbrowa.

W prezentacji udział wzięli również członkowie prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL woj. śląskiego Leszek Boniewski i Zygmunt Wilk oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Stanisław Gmitruk.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6
mod_vvisit_counterW tym tygodniu6
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4807
mod_vvisit_counterOd poczatku1348341

Aktualnie: gości 4 połączonych
Dzisiaj: Sty 23, 2022
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!