Start Aktualności IX KONGRES ZWIĄZKU GÓRNOŚLĄSKIEGO
IX KONGRES ZWIĄZKU GÓRNOŚLĄSKIEGO
poniedziałek, 05 marca 2018 08:45

W sobotę 3 marca 2018 r. w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach odbył się IX Kongres Związku Górnośląskiego. Kongres jest najwyższą władzą Związku Górnośląskiego - najstarszej i największej organizacji regionalnej działającej na Śląsku. Zbiera się co cztery lata, aby wybrać prezesa oraz członków Zarządu Głównego, Głównej Komisji Rewizyjnej i Sądu Związku.

W obradach uczestniczyło blisko 200 delegatów reprezentujących 41 Kół i Bractw. Związek Górnośląski to jedna z najważniejszych organizacji regionalnych, której celem jest obrona wartości kulturowych Górnego Śląska. Podejmuje głównie działania edukacyjne, kulturalne czy historyczne. Wręcza także nagrody im. Wojciecha Korfantego, którymi honoruje wybitnych Ślązaków. W kongresie uczestniczył również prezes ZP PSL w Katowicach Leszek Boniewski - delegat Bractwa Gwarków, który w imieniu przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisława Gmitruka odczytał i przekazał na ręce prezesa Grzegorza Franki list gratulacyjny .W czasie kongresu nadano także honorowe członkostwo ZG założycielom organizacji. Zgromadzeni w sali Muzeum Pożarnictwa wybrali także prezesa Związku na lata 2018-2022, którym został Grzegorz Franki. Gratulujemy również koledze Leszkowi Boniewskiemu, który w tajnym głosowaniu wybrany został do Zarządu Głównego Związku Górnośląskiego.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4802
mod_vvisit_counterOd poczatku1348336

Aktualnie: gości 15 połączonych
Dzisiaj: Sty 23, 2022
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!