Start Aktualności ,,Śląskie dzieciom z Aleppo”
,,Śląskie dzieciom z Aleppo”
środa, 31 stycznia 2018 10:37

30 stycznia br. w Auli św. Franciszka przy Bazylice w Panewnikach odbyło się spotkanie przedstawicieli władz samorządowych województwa śląskiego z franciszkaninem, ojcem Alanem Ruskiem, proboszczem, kustoszem Kalwarii i kustoszem Panewnik poświęcone syryjskim dzieciom z Aleppo.

 

 

Podczas spotkania odbyła się na żywo transmisja z Syrii podczas której można było porozmawiać i wysłuchać problemów dzieci z tego zniszczonego miasta. Franciszkanie posługujący w Aleppo, dostrzegając potrzebę niesienia pomocy dzieciom, przygotowali projekt stworzenia specjalistycznego ośrodka dziennego wsparcia dla dzieci – ofiar wojny. Ośrodek zapewni zarówno specjalistyczną opiekę psychologiczną i dożywianie, jak i zajęcia edukacyjne oraz terapię poprzez różne formy aktywności. Działania te pomogą dzieciom w oderwaniu od trudnych, wojennych przeżyć i pozwolą niejako na nowo doświadczyć radości i dzieciństwa. Utworzenie ośrodka wymaga ogromnych nakładów, m.in. budynków, boiska, basenu, placów zabaw, a także zakup środków transportu, aby można było dowozić dzieci z odległych dzielnic Aleppo. Akcja: ,,Śląskie – dzieciom z Aleppo” potrwa od 30 stycznia do 5 czerwca br. W czasie 125 dni potrzebujemy zebrać 3,5 mln zł.

 

W Aleppo żyje około 30 tysięcy osieroconych dzieci potrzebujących pilnie pomocy.

Po spotkaniu zebrał się Zarząd Powiatowy PSL w Katowicach, który podjął uchwałę o włączeniu się do Akcji pomocy syryjskim dzieciom z Aleppo.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj387
mod_vvisit_counterW tym tygodniu387
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4792
mod_vvisit_counterOd poczatku1348326

Aktualnie: gości 8 połączonych
Dzisiaj: Sty 22, 2022
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!