Start Aktualności NOWOROCZNY KONCERT KOLĘD
NOWOROCZNY KONCERT KOLĘD
poniedziałek, 08 stycznia 2018 15:45

6 stycznia br. w kościele św. Barbary w Katowicach-Giszowcu odbył się koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Polskiej Grupy Górniczej pod dyrekcją Grzegorza Mierzwińskiego. Było to tradycyjne wydarzenie, gdyż w giszowieckim kościele kolędy są już grane od 25 lat. Koncert przyciągnął bardzo dużo publiczności. Kolędy opracował dyrygent Andrzej Marko.

Zostały one zarejestrowane przez orkiestrę w 1997 r., a dwa lata później album uzyskał statut Złotej Płyty. Podczas trwania koncertu odbyło się niecodzienne wydarzenia. Przed widownią wystąpił znany dziennikarz radiowy Lucek Czerny, który uroczyście oznajmił, że: na wniosek społeczności lokalnej „Kapituła Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego" w imieniu Sejmiku Województwa Śląskiego, za całokształt działalności i szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej na terenie województwa śląskiego, szczególnie w sferze kultury muzycznej - środowiska Śląska jak również propagowanie kultury górniczej w kraju i na świecie przyznała dyrektorowi a zarazem dyrygentowi orkiestry panu Grzegorzowi Mierzwińskiemu złotą odznakę ,,Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego”. Dekoracji dokonał radny województwa Krystian Kiełbasa w asyście Leszka Boniewskiego, przedstawiciela przewodniczącego Sejmiku Wojew. Śląskiego Stanisława Gmitruka.

 

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj345
mod_vvisit_counterW tym tygodniu831
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6584
mod_vvisit_counterOd poczatku1158040

Aktualnie: gości 2, 
botów 2 połączonych
Dzisiaj: Paź 15, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!