Start Aktualności Barbórkowy Jubileusz - 20 lat Fundacji Rodzin Górniczych
Barbórkowy Jubileusz - 20 lat Fundacji Rodzin Górniczych
niedziela, 10 grudnia 2017 19:36

W piątek 8 grudnia 2017 roku  w Sali audytoryjnej Muzeum Śląskiego w Katowicach odbył się Barbórkowy Jubileusz - 20 lat Fundacji Rodzin Górniczych.

W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, reprezentanci fundatorów oraz wielu instytucji, które współpracują z FRG. Najważniejszymi gośćmi byli jednak podopieczni Fundacji.

 

To ich uśmiechy i łzy, ich radość i wzruszenia są najlepszym świadectwem tego, że taka organizacja była i jest potrzebna w środowisku górniczym. Stanisław Dąbrowa – wicemarszałek woj. śląskiego z okazji jubileuszu skierował do prezesa FRG Ryszarda Wyględacza list gratulacyjny , który odczytał Leszek Boniewski. Fundacja Rodzin Górniczych działa od 1997 r. i pomaga rodzinom ofiar wypadków w kopalniach. Założyły ją spółki górnicze i kopalnie. Fundacja zapewnia zapomogi finansowe wdowom, sierotom i dzieciom niepełnosprawnym z rodzin górniczych, a także inwalidom górniczym. Wspiera również materialnie wdowy po zmarłych górnikach, które np. nie posiadają renty po zmarłym małżonku, a z racji wieku nie mogą zostać zatrudnione. Za tą działalność „Kapituła Odznaki Honorowej Sejmiku Województwa Śląskiego przyznała Fundacji Rodzin Górniczych  ,,Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego”. Dekoracji dokonał radny wojewódzki Bronisław Karasek przy asyście Leszka Boniewskiego, który reprezentował wicemarszałka Stanisława Dąbrowę. Również Leszek Boniewski prezes ZP PSL w Katowicach został uhonorowany dyplomem za aktywne wspieranie inicjatyw Fundacji dążących do pozyskania środków na pomoc dla podopiecznych Fundacji.

 

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj392
mod_vvisit_counterW tym tygodniu392
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4797
mod_vvisit_counterOd poczatku1348331

Aktualnie: gości 12 połączonych
Dzisiaj: Sty 22, 2022
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!