Start Aktualności Centralne Obchody Święta Wojsk Obrony Przeciwlotniczej
Centralne Obchody Święta Wojsk Obrony Przeciwlotniczej
sobota, 02 września 2017 11:30

1 września 2017 roku w 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej odbyły się Centralne Obchody Święta Wojsk Obrony Przeciwlotniczej. Główne uroczystości rozpoczęły się na terenie Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich z udziałem asysty honorowej i orkiestry.

Po oficjalnym przywitaniu gości głos zabrał Leszek Boniewski – członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL woj. śląskiego, który w imieniu przewodniczącego Sejmiku woj. Śląskiego Stanisława Gmitruka odczytał list okolicznościowy. Następnie odczytany został Apel Pamięci, żołnierze oddali salwę honorową i złożone zostały kwiaty. Nie zabrakło także widowiskowej, wojskowej defilady, po której odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Centralne Obchody Święta Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Piekarach Śląskich obchodzone były po raz pierwszy. W ciągu dwóch dni uroczystości teren wokół Kopca Wyzwolenia stał się prawdziwym poligonem wojskowym, który przyciągnął nie tylko miłośników militariów.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj69
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2707
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3130
mod_vvisit_counterOd poczatku1567481

Aktualnie: gości 10, 
botów 1 połączonych
Dzisiaj: Gru 09, 2023
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!