Start Aktualności XVI Spotkanie Pszczelarzy Śląskich
XVI Spotkanie Pszczelarzy Śląskich
poniedziałek, 10 lipca 2017 08:28

9 lipca 2017 r. w Katowicach-Murcki w kompleksie leśnym w Katowicach odbyła się uroczysta gala pszczelarska dla hodowców i producentów miodów.

Było to tradycyjne XVI spotkanie pszczelarzy z województwa śląskiego zorganizowane przez Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach na polanie Hamerla trutowiska Murcki.

Trutowisko jako gala, impreza, spotkanie czy święto pszczelarzy, to coś w rodzaju forum wymiany myśli, doświadczeń, ale również praktycznych rozwiązań dotyczących w szerokim rozumieniu hodowli pszczół i gospodarki pasiecznej.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji pszczelarzy i ich rodzin, którą odprawił ks. Biskup Marek Szkudło w koncelebrze z kapelanem pszczelarzy śląskich ks. Grzegorzem Kotyczką, kapelanem leśników śląskich ks. Mikołajem Skawińskim i ojcem Alanem Ruskiem – proboszczem z Panewnik.

Po mszy nastąpiło oficjalne rozpoczęcie, gdzie prezes Śląskich Pszczelarzy Zbigniew Binko powitał uczestników i zaproszonych gości wśród których byli członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego: Stanisław Dąbrowa – wicemarszałek woj. śląskiego, Andrzej Pilot i Leszek Boniewski, który reprezentował  przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisława Gmitruka. W trakcie spotkania na licznych stoiskach można było zakupić sprzęt pszczelarski. Wystąpiły również zespoły taneczne, a uczestnicy przy wspaniałej muzyce mogli bawić się do późnych godzin wieczornych.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj348
mod_vvisit_counterW tym tygodniu565
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5270
mod_vvisit_counterOd poczatku1262100

Aktualnie: gości 4 połączonych
Dzisiaj: Sty 25, 2021
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!