Start Aktualności Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
sobota, 25 lutego 2017 12:44

W piątek 24 lutego br. w Kościele Mariackim w Katowicach odbyły się wojewódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Następnie odbyła się msza św. w intencji żołnierzy podziemia niepodległościowego, apel pamięci i salwa honorowa, a następnie spotkanie młodzieży z kombatantami.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe obchodzone 1 marca dla upamiętnienie żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, walczących o suwerenność Polski i uniezależnienie jej od wpływów ZSRR.

W tym dniu w Katowicach zapoczątkowano cykl 20 wydarzeń w miastach całego województwa śląskiego, które potrwają do 16 marca.

W uroczystości udział wzięli: przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Gmitruk oraz prezes Zarządu Powiatowego PSL w Katowicach Leszek Boniewski.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj405
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3515
mod_vvisit_counterW tym miesiącu11049
mod_vvisit_counterOd poczatku1124390

Aktualnie: gości 21 połączonych
Dzisiaj: Cze 20, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!