Start Aktualności Przekaż 1% dla wdów, sierot i inwalidów górniczych
Przekaż 1% dla wdów, sierot i inwalidów górniczych
piątek, 10 lutego 2017 10:25

Fundacja Rodzin Górniczych pomaga już od 20 lat. Jest organizacją pożytku publicznego - Nr KRS 0000127003. Nie prowadzi działalności gospodarczej. Finansowana jest ze składek i darowizn od firm i osób prywatnych oraz odliczeń 1% należnego podatku.

 

Przez te 20 lat dzięki wsparciu i solidarności środowiska górniczego Fundacja mogła rozwinąć zakres udzielanej pomocy. Oprócz wdów i sierot po górnikach, którzy zginęli na kopalniach, obecnie Fundacja wspiera też górników poszkodowanych w wypadkach przy pracy, wymagających specjalistycznego leczenia i rehabilitacji. Pomoc udzielana jest poprzez stypendia dla uczących się dzieci i młodzieży, zapomogi,  dofinansowanie leczenia i rehabilitacji. W zasięgu bezpośredniej pomocy jest około 5 tysięcy osób.

Bardzo ważnym źródłem finansowania Fundacji są odpisy 1% podatku. Chcąc ułatwić podatnikom rozliczenie rocznych zeznań podatkowych Fundacja zdecydowała o pozyskaniu także w tym roku programu do rozliczania PIT, który automatycznie przekazuje 1% podatku na rzecz Fundacji Rodzin Górniczych lub jej podopiecznych. Program dostępny jest na stronie Fundacji www.fundacjafrg.pl lub dostępny jest pod linkami: program do pobrania: http://www.opp.aid.pl/pobierz.php?v=frg, wersja on-line do bezpośredniego użytku: https://www.mojpit.pl/_frg. Pomoc można przekazać na cele statutowe Fundacji lub na wybranego podopiecznego, któremu przekazane zostaną zebrane środki. Na stronie Fundacji Rodzin Górniczych (www.fundacjafrg.pl) dostępna jest prezentacja podopiecznych, którzy wymagają wsparcia w leczeniu, rehabilitacji czy też sfinansowaniu zabiegów medycznych nie objętych finansowaniem NFZ. Aby wesprzeć FRG należy wypełnić odpowiednie pola w swoim arkuszu PIT. W przypadku formularza PIT-37 w rubryce 137 należy wpisać Nr KRS 0000127003. W rubryce 138 kwotę wynikającą z przemnożenia o 1% kwoty znajdującej się w rubryce 126.

„Mamy nadzieję, że będziemy mogli dalej kontynuować naszą misję – niosąc pomoc dla rodzin górniczych. Prosimy naszą Brać górniczą o solidarność i wsparcie. Działamy dla Was.”- apeluje Prezes Fundacji Ryszard Wyględacz.

I Ty możesz pomóc – Przekaż 1% podatku – na podopiecznych Fundacji Rodzin Górniczych.

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj298
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3408
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10942
mod_vvisit_counterOd poczatku1124283

Aktualnie: gości 9 połączonych
Dzisiaj: Cze 20, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!