Start Aktualności V Zjazd Polskiego Stronnictwa Ludowego woj. śląskiego
V Zjazd Polskiego Stronnictwa Ludowego woj. śląskiego
środa, 26 października 2016 11:31

23 października odbył się V Wojewódzki Zjazdu Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego Województwa Śląskiego. W tracie zjazdu wyłoniono nowe władze partii.
Na stanowisko prezesa śląskiego PSL było dwóch kandydatów: Stanisław Dąbrowa oraz Marian Ormaniec. Stanisław Dąbrowa wygrał stosunkiem głosów 140 do 70.

 

 

– Bardzo dziękuję wszystkich za okazane zaufanie – mówił po wyborze marszałek Dąbrowa. – Naszym celem są wybory samorządowe. Chciałbym w najbliższym czasie jeszcze bardziej skoncentrować się na współpracy samorządowej. Czeka nas ciężka praca, ale jestem przekonany, że wspólnie przekonamy Polaków aby na nas głosowali.– dodał.

 

Stanisław Dąbrowa jest absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami unijnymi. Z samorządem związany od pierwszych wolnych wyborów w 1990 roku, kiedy został radnym i członkiem zarządu gminy Pilica. Następnie zasiadał w radzie powiatu zawierciańskiego. Był pierwszym wicewojewodą śląskim i członkiem zarządu województwa śląskiego. W 2014 roku zdobył mandat radnego sejmiku śląskiego V kadencji i został powołany na wicemarszałka województwa.

 

Gratulujemy prezesowi Stanisławowi Dąbrowie ponownego wyboru na funkcję prezesa ZW PSL woj. śląskiego. 9 listopada 2016 roku odbędzie się pierwsze posiedzenie nowo wybranych władz. Być może ukształtuje się Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj23
mod_vvisit_counterW tym tygodniu99
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6328
mod_vvisit_counterOd poczatku1200996

Aktualnie: gości 5 połączonych
Dzisiaj: Lut 24, 2020
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!