Start Aktualności Górniczy Festyn Rodzinny
Górniczy Festyn Rodzinny
niedziela, 05 czerwca 2016 07:51

W piękną słoneczną sobotę  4 czerwca 2016 roku w parku Bolina w Katowicach odbył  się II Turniej Piłki Nożnej oraz Ratowniczy Festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Związek Zawodowy Ratowników Górniczych w Polsce przy KHW S.A.

Dobrze ponad pięćset osób przewinęło się przez całodniowy festyn.

 

 

Rozpoczęto od turnieju piłki nożnej, w którym udział wzięły drużyny policji, straży pożarnej, biura Zarządu KHW S.A. i organizatora tj. ratowników górniczych z kopalń KHW S.A. Po ilości pucharów - nagród ufundowanych przez Marszałka woj. śląskiego ocenić można było, że wygranymi  zostali wszyscy uczestnicy. Po zakończonych rozgrywkach rozpoczęła się dekoracja zwycięzców i drużyn uczestniczącym w turnieju. W imieniu wicemarszałka woj. śląskiego Stanisława Dąbrowy dyplomy, nagrody i puchary wręczył prezes ZP PSL w Katowicach Leszek Boniewski.

 

Wymóg utrzymania odpowiedniej kondycji fizycznej - niezbędny dla ratowników - niekoniecznie przenosi  się na kolejne pokolenia. Widać to było po zainteresowaniu konkursami, zabawami sportowymi dla najmłodszych - znacznie słabszym od możliwości  wejścia do radiowozu, posiedzenia na policyjnym motocyklu, lub obejrzenia militariów z 2 wojny światowej. W tym wypadku wiele zainteresowań wykazali też "duzi chłopcy", przypominając sobie sprzęt, z jakim mieli do czynienia w okresie odbywania służby wojskowej. Absolutnym hitem okazał sie pokaz tresury i akcji psów policyjnych. Przebił możliwość sfotografowania się z ugotowaną w pluszowym kostiumie, lecz mimo to dzielnie stającą przez cały dzień maskotką katowickiej policji - niebieskim psem - Sznupkiem.

Pośród innych atrakcji były też - pokazy modeli samochodów sterowanych radiowo, ślicznie wylatujących w powietrze z pochylni oraz pokaz wyposażenia Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego. Wszyscy bawili się przy dobrej muzyce i kiełbasie z rusztu (i nie tylko).

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj40
mod_vvisit_counterW tym tygodniu116
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6345
mod_vvisit_counterOd poczatku1201013

Aktualnie: gości 3 połączonych
Dzisiaj: Lut 24, 2020
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!