Start Aktualności Powiatowe Obchody Dnia Strażaka
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka
środa, 11 maja 2016 17:48

W niedzielę 8 maja 2016 roku w Zawadzie Gmina Popów w woj. śląskim odbyły się powiatowe Obchody Dnia Strażaka zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP pod przewodnictwem prezesa i starosty kłobuckiego Henryka Kiepury. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką i przemarszem  jednostek OSP, pocztów sztandarowych i orkiestry oraz przejazdem samochodów bojowych na boisko sportowe przy Gimnazjum w Zawadach.

Następnie był raport dowódcy uroczystości i przegląd pododdziałów. Podniesiono flagę państwową i odegrano hymn. Obchody otworzył okolicznościowym przemówieniem prezes ZP OSP RP w Kłobucku, Henryk Kiepura, witając strażaków i licznie zaproszonych gości. Odczytano list Prezesa Zarządu Głównego Waldemara Pawlaka. Następnie głos zabrał Leszek Boniewski, członek władz wojewódzkich PSL, który w imieniu prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza odczytał list skierowany  do Druhen i Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, dziękując za wykazywanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy oraz za trud i zaangażowanie. Życzył również by wysiłek, który podejmują dla ratowania bliźnich i ich mienia był zawsze źródłem satysfakcji i powodem do dumy. Po przemówieniach zasłużonych strażaków odznaczono medalami państwowymi i resortowymi. Część oficjalną uroczystości zakończono rozformowaniem kompanii. Potem odbył się pokaz sprzętu strażackiego. Wieczorem wszyscy świetnie bawili się przy muzyce regionalnej i dyskotekowej. W uroczystości udział wzięli członkowie prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL woj. śląskiego: wicemarszałek Stanisław Dąbrowa i radny wojewódzki Stanisław Gmitruk.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj21
mod_vvisit_counterW tym tygodniu97
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6326
mod_vvisit_counterOd poczatku1200994

Aktualnie: gości 4 połączonych
Dzisiaj: Lut 24, 2020
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!