Start Aktualności Powiatowy Zjazd Delegatów PSL w Katowicach
Powiatowy Zjazd Delegatów PSL w Katowicach
poniedziałek, 21 marca 2016 07:56

„Twórzcie i wzmacniajcie swoją organizację i polegajcie na niej. Gromada zgodna i rozumna to dopiero wielki naprawdę człowiek” W. Witos po objęciu prezesury  po powrocie z emigracji.

16 marca 2016 r. w siedzibie zarządu powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach odbył się zjazd delegatów, na którym dokonano wyboru nowych władz.

 

Zjazd Delegatów pozytywnie podsumował działalność Prezesa oraz Zarządu udzielając jednogłośnie skwitowania ustępującym organom Zarządu Powiatowego.

Na funkcję prezesa kandydowało dwóch członków katowickiej organizacji. Miażdżącą ilością głosów na następną 4-letnią kadencję wybrany został ponownie kol. Leszek Boniewski.

Każde środowisko działania Polskiego Stronnictwa Ludowego ma swoją specyfikę, która go wyróżnia wśród innych. Cała śląska organizacja PSL budzić musi podziw dla utrzymania w jedności tak zróżnicowanej kulturowo i gospodarczo wojewódzkiej organizacji. Od turystycznych Ziem Żywieckiej i Cieszyńskiej na południu, po rolniczą część zagłębiowsko- częstochowską w północnej części województwa. Pas środkowy zajmują duże aglomeracje miejskie, wśród których Powiatowy Zarząd w Katowicach jest największą liczebnie organizacją.

Po sprawozdaniu ustępującego Zarządu oraz wystąpieniu gościa Zjazdu – Stanisława Dąbrowy – Prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL Województwa Śląskiego była merytoryczna dyskusja, która dotyczyła ważnych spraw dla miasta, regionu a także działań, które stoją przed nowo wybranymi władzami. Uchwały i wnioski wynikające z dyskusji zostały zawarte w Uchwale Zjazdowej.

Po zakończeniu obrad odbyło się pierwsze  posiedzenie Zarządu, które wyłoniło ze swojego grona wiceprezesów. Zostali nimi profesorowie Uniwersytetu Śląskiego: prof. dr hab. Henryk Gacki i prof. dr hab. Andrzej Molak. Sekretarzem wybrano Alana Graala. Odbyło się także  posiedzenie Powiatowej Komisji Rewizyjnej, która na przewodniczącego wybrała kol. Józefa Kuczborskiego.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj387
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3497
mod_vvisit_counterW tym miesiącu11031
mod_vvisit_counterOd poczatku1124372

Aktualnie: gości 28 połączonych
Dzisiaj: Cze 20, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!