Start Aktualności Barbórkowe Spotkanie Rodzin Górniczych
Barbórkowe Spotkanie Rodzin Górniczych
niedziela, 13 grudnia 2015 17:11

Jak co roku Fundacja Rodzin Górniczych zorganizowała dla swoich podopiecznych tradycyjne spotkanie barbórkowo-świąteczne. W tym roku odbyło się to 12 grudnia w Zabrzu w podziemiach zabytkowej kopalni Guido na poziomie 320 m.

Podobnie, jak w latach poprzednich nie zabrakło na nim życzeń, podziękowań oraz nagród dla darczyńców i podopiecznych FRG. W spotkaniu, które odbywało się już po raz 15. w historii Fundacji, uczestniczyło blisko 200 osób. Obecni byli m.in. reprezentanci władz samorządowych, przedstawiciele kopalń i instytucji związanych z przemysłem wydobywczym oraz przyjaciele FRG. Oczywiście najważniejszymi gośćmi byli podopieczni Fundacji. Spotkanie było okazją do podsumowania ostatnich 12 miesięcy działalności FRG. Dokonał tego prezes Ryszard Wyględacz. Celem Fundacji jest materialne wspieranie rodzin pozostałych po górnikach, którzy ponieśli śmierć w wyniku wypadków przy pracy, pomoc inwalidom górniczym i innym rodzinom górniczym, znajdujących się z różnych powodów w trudnej sytuacji życiowej, zwłaszcza będących w niedostatku lub potrzebujących doraźnego wsparcia. Swoje życzenie i słowa uznania do zarządu i podopiecznych FRG skierował także listownie wicemarszałek województwa Stanisław Dąbrowa. List odczytał Leszek Boniewski, prezes Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach. Boniewski wyraził także uznanie dla górniczej pracy oraz w imieniu własnym złożył wszystkim uczestnikom spotkania serdeczne życzenia świąteczne.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj370
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3480
mod_vvisit_counterW tym miesiącu11014
mod_vvisit_counterOd poczatku1124355

Aktualnie: gości 23 połączonych
Dzisiaj: Cze 20, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!