Start Aktualności Uroczysta msza z okazji Barbórki
Uroczysta msza z okazji Barbórki
poniedziałek, 30 listopada 2015 15:10

W niedzielę 29 listopada 2015 r. w kościele pw. św. Barbary w Katowicach-Giszowcu  odbyła się uroczysta msza św. z okazji górniczego święta, ,,Barbórki”, którą celebrował ks. abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. W wygłoszonej homilii oskarżył państwo jako właściciela śląskich kopalń o wieloletnie zaniedbania i brak odwagi w reformach.

Pochwalił solidarność górników w nieszczęściach. Przestrzegł przed oszczędzaniem na bezpieczeństwie górników i docenił „godną postawę” związkowców i załóg kopalń w kryzysie. Wyraził nadzieję na jakościową zmianę w stosunku władz do górnictwa. Podziękowania za modlitwę w intencji wszystkich górników złożył metropolicie prezes Katowickiego Holdingu Węglowego Zygmunt Łukaszczyk, który uczestniczył we mszy św. wspólnie z prezesem Kompanii Węglowej Krzysztofem Sędzikowskim i kierownictwami obu spółek. Podczas uroczystości wystawiony był również poczet sztandarowy Zarządu Powiatowego PSL w Katowicach w skład którego weszli: Tadeusz Łapiński, Henryk Polowczyk, Zbigniew Marciniak i Józef Laksa. Zarząd reprezentował prezes Leszek Boniewski. Oprawę muzyczną katowickiej celebry zapewniła orkiestra górnicza kopalni Staszic pod batutą Grzegorza Mierzwińskiego. Mszę transmitowano w 1 Programie Polskiego Radia, w telewizji Polonia i TVP Katowice.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj51
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1356
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7190
mod_vvisit_counterOd poczatku1086961

Aktualnie: gości 9 połączonych
Dzisiaj: Lut 23, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!