Start Aktualności Władysław Kosiniak-Kamysz nowym prezesem PSL
Władysław Kosiniak-Kamysz nowym prezesem PSL
poniedziałek, 09 listopada 2015 09:35

W dniu 7 listopada 2015 r. w Warszawie obradowała Rada Naczelna ludowców, która na swoim posiedzeniu wybrała nowego szefa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kosiniak-Kamysz zastąpił Janusza Piechocińskiego, który kierował ugrupowaniem przez ostatnie trzy lata. W ostatnich wyborach parlamentarnych PSL miał zaledwie ponad 5 procent poparcia, co przełożyło się na 16 mandatów, a sam Piechociński nie dostał się do Sejmu.

 

Rada Naczelna rozliczyła władze PSL z tego wyniku. Oprócz wyboru nowego lidera, ludowcy odwołali też cały skład Naczelnego Komitetu Wykonawczego, w którego skład wchodzili między innymi prezes, wiceprezesi, sekretarze i skarbnik partii.

 

Nowy lider ma 34 lata. Był dotąd wiceprezesem partii, a od 2011 roku - ministrem pracy w rządzie Ewy Kopacz. W ostatnich wyborach po raz drugi z rzędu został wybrany posłem na Sejm. W swoim pierwszym wystąpieniu Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że młode pokolenie PSL przebiło sufit i wysłuchało wyborców. Partia podjęła decyzję, że czas na zmiany. Podkreślił, że program PSL daje "normalność i skuteczność w parlamencie".

- Będziemy recenzować koalicję rządzącą w sposób merytoryczny - powiedział.

- Nadszedł również czas budowania programu i struktury. Jako PSL odnawiamy więzy, które być może zostały nadszarpnięte. Dzisiaj młoda ekipa PSL tworzy formację, a jednocześnie szanuje i pamięta o tradycji. Polska potrzebuje bardzo PSL - w samorządzie, w parlamencie. Nie dopuścimy do zagrożenia ładu demokratycznego - mówił nowy lider PSL. - Jeśli będzie taka potrzeba, to obronimy polską samorządność - dodał w trakcie konferencji.

W obradach Rady Naczelnej licznie uczestniczyli działacze ze Śląska: Stanisław Dąbrowa, Andrzej Pilot, Stanisław Gmitruk, Mirosław Szemla, Henryk Kiepura oraz Leszek Boniewski.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj233
mod_vvisit_counterW tym tygodniu902
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4585
mod_vvisit_counterOd poczatku1101625

Aktualnie: gości 13 połączonych
Dzisiaj: Kwi 23, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!