Start Aktualności Spółdzielnie mieszkaniowe w organizmie miasta
Spółdzielnie mieszkaniowe w organizmie miasta
piątek, 23 października 2015 14:10

Ogólnopolska konferencja zatytułowana "Spółdzielnie mieszkaniowe w organizmie miasta" zgromadziła 22 października 2015 roku w Katowicach ponad dwustuosobową reprezentację samorządów - spółdzielczych i terytorialnych. Prezentowano na niej pozytywne efekty wspólnych dokonań, ale też wskazywano szeroki zakres tematów wymagających dopiero podjęcia.

 

Działamy w interesie tego samego obywatela, który jest jednocześnie i spółdzielcą zamieszkałym w konkretnych zasobach spółdzielczych i mieszkańcem danego miasta. Wiele spraw wymaga nowych uregulowań legislacyjnych - i to stanowi wspólny postulat uczestników konferencji - do nowego już parlamentu.

 

Zaś końcowy wniosek, zawarty w podjętym przez konferencję "Stanowisku" brzmi: Przyszłość spółdzielni mieszkaniowych w strukturze miast opierać się winna na wzajemnej współpracy, kooperacji i współdziałaniu na zasadach synergii z lokalnymi samorządami, co korzystnie wpłynie na zwiększenie efektów wspólnego działania, a także stworzy możliwość zmniejszenia kosztów działalności.

Współorganizatorami konferencji byli - Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe, Regionalny Związek Rewizyjny Spółdzielczości Mieszkaniowej w Katowicach i Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Na pierwszym zdjęciu - reprezentanci współorganizatorów, od prawej:

Zbigniew Durczok prezes Zarządu RZRSM, Zbigniew Olejniczak wiceprezes KSM, Krystyna Piasecka prezes KSM, Zbigniew Janowski prezes Zarządu Głównego PTM, Leszek Boniewski wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej KSM.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj260
mod_vvisit_counterW tym tygodniu929
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4612
mod_vvisit_counterOd poczatku1101652

Aktualnie: gości 12 połączonych
Dzisiaj: Kwi 23, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!