Start Aktualności Jubileusz 25-lecia powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. ,,Wiesia” w Katowicach-Murckach
Jubileusz 25-lecia powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. ,,Wiesia” w Katowicach-Murckach
niedziela, 13 września 2015 10:15

12 września br. w Katowicach-Murckach odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 25 – lecia powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. ,,Wiesia” . Z tej okazji na spotkanie przybyło 100 działkowców wraz z rodzinami.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęto odegraniem hymnu działkowego.

Prezes ogrodu Stanisław Orzechowski powitał przybyłych działkowców  i zaproszonych  gości, wśród których był prezes ZP PSL w Katowicach Leszek Boniewski reprezentujący również wicemarszałka Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisława Dąbrowę oraz radni miasta Katowice Józef Zawadzki i Marek Chmieliński. W dalszej części uroczystości zostały wręczone dyplomy i odznaczenia przyznane przez Związek dla najbardziej zasłużonych działkowców ogrodu. Prezes Leszek Boniewski w swoim przemówieniu podziękował działkowcom za dbałość o miejskie oazy zieleni, które przyczyniają się do poprawy naturalnego środowiska oraz kształtują estetykę naszego otoczenia. Ogrody to miejsca wypoczynku, rodzinnych i przyjacielskich spotkań służących utrwalaniu więzi międzypokoleniowych i  integrowaniu lokalnej społeczności. Działkowcy są również przykładem samorządnej, dobrze funkcjonującej organizacji społecznej, która wielokrotnie dawała wyraz swojej niezależności i obywatelskiej postawie - podkreślił prezes Boniewski. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się rodzinna biesiada.

 

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj110
mod_vvisit_counterW tym tygodniu481
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6735
mod_vvisit_counterOd poczatku1094990

Aktualnie: gości 9 połączonych
Dzisiaj: Mar 25, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!