Start Aktualności XVI Dożynki Województwa Śląskiego – Żarnowiec 2015
XVI Dożynki Województwa Śląskiego – Żarnowiec 2015
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 14:21

W dniu 30 sierpnia 2015 r. odbyły się  XVI Dożynki Województwa  Śląskiego, które rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Narodzenia NMP w Żarnowcu. Następnie ulicami miejscowości przeszedł dożynkowy korowód. Podczas oficjalnej części uroczystości odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych. Zostały także wręczone odznaki honorowe „Zasłużony dla Województwa Śląskiego” oraz odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Część artystyczną wypełniły występy lokalnych zespołów. Gwiazdą wieczoru był Rudi Schuberth. W programie były także m.in. degustacje ciast przygotowanych przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Gminy Żarnowiec, czy wystawa rękodzieła miejscowych twórców ludowych. XVI Dożynkom Województwa Śląskiego towarzyszyły pokazy maszyn i narzędzi rolniczych, wystawy rolnicze, a także prezentacje instytucji działających na rzecz rozwoju wsi i rolnictwa. Jak co roku w dożynkach wzięli udział przedstawiciele samorządu Województwa Śląskiego, posłowie i senatorowie z regionu, eurodeputowani oraz duchowieństwo. Patronat honorowy na imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W imprezie licznie uczestniczyli członkowie Zarządu Wojewódzkiego PSL woj. śląskiego z prezesem, wicemarszałkiem województwa Stanisławem Dąbrową na czele. Dożynki Województwa Śląskiego stały się ważnym elementem promocji materialnego i kulturalnego dorobku regionalnych środowisk rolniczych. Święto to sprzyja także pielęgnowaniu lokalnych tradycji, pozwala na integrację lokalnych społeczności, wymianie zawodowych doświadczeń oraz wyzwalaniu cennych inicjatyw.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj239
mod_vvisit_counterW tym tygodniu908
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4591
mod_vvisit_counterOd poczatku1101631

Aktualnie: gości 13 połączonych
Dzisiaj: Kwi 23, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!