Start Aktualności Obrady Rady Naczelnej PSL
Obrady Rady Naczelnej PSL
niedziela, 21 czerwca 2015 11:41

Obrady Rady Naczelnej PSL rozpoczęły się w sobotę 20 czerwca 2015 r.  przemówieniem prezesa Janusza Piechocińskiego. W Polskim Stronnictwie Ludowym niektórzy proponują zmiany dla samych zmian. Lepszej Polski nie zbuduje się na skróty, poprzez bunt – mówił prezes PSL Janusz Piechociński. Dodał, że żąda konsolidacji wokół tego, by „Polskę zmieniać na lepsze, a PSL-owi nie szkodzić”.

Szef stronnictwa podczas wystąpienia powiedział, że chce, by we wrześniu odbył się kongres programowy PSL. – Wnioskujemy do Wysokiej Rady, aby w ostatni weekend września odbył się – decyzją poprzedniego kongresu – kongres programowy. Chcemy mówić o Polsce na dziś i na jutro, Polsce współpracy, życzliwości i solidarności; Polsce rozumnej współpracy, a nie walki. Dziś, kiedy przeglądamy gazety, czytamy: jedni proponują kandydata na premiera, inni proponują nowy program, a w Polskim Stronnictwie Ludowym niektórzy proponują zmiany dla samych zmian. Oczekuję i żądam konsolidacji wokół tego, aby Polskę zmieniać na lepsze, a PSL-owi nie szkodzić – mówił lider ludowców. Rada zajęła się oceną wyniku kandydata ludowców w wyborach prezydenckich i przygotowaniami do wyborów parlamentarnych.

Wicepremier Janusz Piechociński pozostanie na stanowisku prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wniosek o rozszerzenie obrad posiedzenia Rady Naczelnej PSL o punkt umożliwiający zmianę szefa ugrupowania, przepadł w głosowaniu.

W obradach wzięli udział działacze PSL z woj. śląskiego: Stanisław Gmitruk, Henryk Kiepura, Grzegorz Boski, Marian Ormaniec, Andrzej Pilot i Leszek Boniewski.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj264
mod_vvisit_counterW tym tygodniu568
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2553
mod_vvisit_counterOd poczatku1059340

Aktualnie: gości 17 połączonych
Dzisiaj: Lis 13, 2018
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!