Start Aktualności Myśliwce F-16 nad Katowicami! Śląski Air Show 2013 na Muchowcu
Myśliwce F-16 nad Katowicami! Śląski Air Show 2013 na Muchowcu
niedziela, 18 sierpnia 2013 15:08

Śląskie Święto Lotnictwa na lotnisku Muchowiec w Katowicach w dniu 17.08.2013 r.  rozpoczęło się meldunkiem o gotowości wojewodzie śląskiemu, Mazurkiem Dąbrowskiego i zawieszeniem flagi państwowej na maszt. Nad głowami widzów latały śmigłowce i samoloty. Słychać było wystrzały, grę orkiestry wojskowej, strażackiej i górniczej. Kto nie miał okazji zobaczyć pokazu lotniczych umiejętności, na pewno je usłyszał.

 

Niebo nad Katowicami w sobotnie popołudnie należało do F-16. Chluby polskiego lotnictwa wojskowego - myśliwce F-16 królowały na śląskim niebie. Potem ustąpiły miejsca nieco starszym, ale nie mniej ciekawym maszynom. Tysiące osób pojawiło się na katowickim lotnisku Muchowiec by podziwiać nie tylko podniebne akrobacje.

 

Pogoda dopisała, więc chętni, którzy chcieli zobaczyć legendarne samoloty amerykańskiej produkcji, tłumie zgromadzili się na katowickim Muchowcu.

Mistrzostwo w akrobacjach zaprezentował także Aeroklub Śląski. Ale na tym nie kończyły się atrakcje tegorocznego śląskiego Air Show. Co potrafią, pokazali też wojskowi, policjanci i służby graniczne, w tym jednostki specjalne: komandosi z Lublińca, jednostki wojskowej AGAT z Gliwic i pułku chemicznego z Tarnowskich Gór.

Miłośnicy wojskowego sprzętu mieli okazję przyjrzeć się z bliska m. in. słynnemu Rosomakowi czy śmigłowcowi Black Hawk.

Na specjalne zaproszenie pułkownika  Zbigniewa Piątka w Śląskim Święcie Lotnictwa udział wzięli również członkowie Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach: Leszek Boniewski, Ryszard Radomski, Edmund Lasłowski, Bogdan Surowiec i dr Adam Stach. Nie zabrakło również wicewojewody śląskiego Andrzeja Pilota.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj26
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1577
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4083
mod_vvisit_counterOd poczatku1076930

Aktualnie: gości 7 połączonych
Dzisiaj: Sty 18, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!