Start Aktualności Spotkanie Wicepremiera, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka z Bractwem Gwarków Związku Górnośląskiego.
Spotkanie Wicepremiera, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka z Bractwem Gwarków Związku Górnośląskiego.
czwartek, 19 kwietnia 2012 11:02

Bractwo Gwarków i Polskie Stronnictwo Ludowe w Katowicach jest jedną wielką rodziną. W Bractwie jest wielu członków PSL-u, a w PSL-u jest wielu członków Bractwa. Znamy się od wielu lat, razem chodziliśmy do szkół, razem pracowaliśmy, razem pracujemy do dnia dzisiejszego. Wspólnie rozwiązujemy wiele problemów.

Tymi słowami rozpoczął swoje wystąpienie Prezes Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach Leszek Boniewski, na spotkaniu z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem, które odbyło się 16.04.2012r. w salce przy kościele św. Piotra i Pawła w Katowicach.

W spotkaniu uczestniczyło oprócz członków Bractwa Gwarków, wiele osobistości świata górniczego: prezesi spółek węglowych, dyrektorzy kopalń, przedstawiciele świata nauki i firm okołogórniczych.

W czasie spotkania swoje prezentacje-referaty przedstawili:

1. Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk – Dialog społeczny w województwie śląskim

2. Naczelny Dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa prof.dr hab.inż. Józef Dubiński – Czy Polska powinna ograniczać korzystanie – rezygnować – z paliwa węglowego? Przyszłość funkcjonowania górnictwa węgla kamiennego w Polsce.

3. Przewodniczący Rady Nadzorczej KHW S.A. prof. dr hab. Jan Klimek Szkoła Główna Handlowa – Zarządzanie wiekiem i wiedzą.

4. Prof. dr hab. inż.Bronisław Barchański – Pakiet klimatyczny a przyszłość polskiego górnictwa.

5. Dr Konrad Tausz, mgr Mirosław Skibski – Społeczne skutki restrukturyzacji górnictwa.

W spotkaniu wzięli udział również górnicy jednocześnie będący członkami Zarządu Powiatowego PSL w Katowicach – Ryszard Radomski, Edmund Lasłowski, Bogdan Surowiec i Edward Gil.

Na zakończenie prezes Boniewski wręczył wicepremierowi Pawlakowi górnika wyrzeźbionego w węglu, symbol Katowic, symbol Śląska prosząc by Wicepremier kiedykolwiek spojrzy na podarowaną figurkę nie zapomniał o górnikach, o Bractwie Gwarków jak również o strukturach Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj88
mod_vvisit_counterW tym tygodniu333
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2671
mod_vvisit_counterOd poczatku1134341

Aktualnie: gości 4 połączonych
Dzisiaj: Sie 20, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!